Alçıpan Asma Tavan

Çabuk ve kolay montajı ile boyanmaya hazır tavan yüzeyinin oluşmasını sağlar. Her türlü iç mekan tavan uygulamalında kullanılır. Kolayca tamiri yapılabilmesi ve ekonomik olması itibariyle en çok tercih edilen sistemlerden biridir. Tesisatları gizleyerek dekoratif alanlar oluşturur. Tesisatlara kolayca müdahale edilir. Hafif olmasından dolayı binanın taşıyıcı sistemine etkisi azdır. Bina hareketleri ile uyumludur. Bu nedenle depreme dayanıklı binalar için idealdir.

 

alcipan-asma-tavan20.jpgalcipan-asma-tavan15.jpgalcipan-asma-tavan17.jpgalcipan-asma-tavan7.jpgalcipan-asma-tavan13.jpgalcipan-asma-tavan18.jpgalcipan-asma-tavan5.JPGalcipan-asma-tavan12.JPGalcipan-asma-tavan19.jpgalcipan-asma-tavan8.jpgalcipan-asma-tavan11.jpgalcipan-asma-tavan10.jpgalcipan-asma-tavan.jpgalcipan-asma-tavan9.jpgalcipan-asma-tavan3.jpgalcipan-asma-tavan2.jpgalcipan-asma-tavan14.jpgalcipan-asma-tavan6.jpgalcipan-asma-tavan16.jpgalcipan-asma-tavan21.jpgalcipan-asma-tavan4.jpg

Uygulama Alanları

Büro ve İşyerleri 

Sanayi Yapilari 

Hastaneler 

Restaurantlar 

Spor Salonlari 

Aliş Veriş Merkezleri 

Bankalar 

Mağazalar 

Konutlar ( Banyo, WC, Mutfak ) 

Metrolar

Fabrikalar

Prefabrik Yapilar

Konferans Salonlari

Akar Yakit Servis İstasyonlari

Alçıpan Asma Tavan Özellikleri:

Betonarme, asmolen, ahşap, çelik gibi her türlü döşemenin altına uygulanabilir. 

Düz ya da eğimli tüm çatılarda ısı ve ses yalıtımı yapma olanağı sağlar. Tavanlardaki aydınlatma sistemleri için estetik çözümler üretir. Tavan tipine göre, yapı iskeleti ve üst döşemenin yangın direncini arttırır. Tavanlardaki karolajlı asma tavan sistemlerini tamamlayıcı bir görev üstlenir. Çatı makasları arasındaki yüksek aks aralıklarını geçmek için en uygun sistemlerden biridir. 

Esnek bir sistem olduğundan, bina duvar ve tavanlarının büzülme-genleşme hareketlerine kolaylıkla uyum gösterir; çatlama yapmaz. 


Statistics

Kullanıcılar
32
Makaleler
20
Web Bağlantıları
9
Makale Görünüm Sayısı
262628

Kimler Online

12 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi
Top