Gergi Tavan

 

Gergi tavan (diğer adıyla germe ve gerilmiş Tavan), iki bileşenden oluşan çok hafif (m2 ye 200 gr ağırlık) her forma girebilen rengarenk ve modern bir asma tavan sistemidir. Bir çevre profili ve bir ışık Polivinil Klorür (PVC) membran parça içine uzanır .Yuvarlak Dikdörtgen kare kavisli dalgalı vs. olmak üzere her şekilde yapılabilir ve her şekle girer. Hafiftir ve pratiktir.

Hijyendir temizlenebilir, toz zerrelerini tutmaz , yalıtkandır hava geçirmez, yanmazlık belgesi vardır, sağlamdır ve esnektir, hızlıdır bir kaç saat içinde çevreyi kirletmeden monte edilir. Diğer tavan sistemleri gibi her yıl boya bakım gerektirmez. Gergi – Germe Tavan sistemleri sadece tavanda değil , dekoratif bir şekilde duvarlardada uygulanabilir. Sonuç olarak, gergi tavan sistemleri, şekil, renk ve ışık açısından büyük bir özgürlük sunar . Sadece günümüzdeki şıklığıyla değil tarihten bugüne değin gelişimiyle de incelenmesi gereken gergi tavan sistemleri dünyanın ilk tavana özel dekorasyon çeşidi olarak bilinmektedir. Roma, Yunan ve Mısır uygarlıklarındaki yüksek gelirli kişiler ipek kumaşlardan oturdukları konakların salonlarının zengin durmasını sağlarlardı.Ancak bu ilkel gergi tavanlarda çeşitli sorunlar meydana gelirdi. Yeterince gerdirilemeyen ipek zamanla sarkar, zarar görür ya da parlaklığını yitirebilirdi.

gergi-tavan12.jpggergi-tavan24.jpggergi-tavan23.jpggergi-tavan9.jpggergi-tavan11.jpggergi-tavan19.jpggergi-tavan3.jpggergi-tavan26.JPGgergi-tavan6.jpggergi-tavan14.jpggergi-tavan15.jpggergi-tavan22.jpggergi-tavan1.jpggergi-tavan29.jpggergi-tavan18.jpggergi-tavan8.jpggergi-tavan28.jpggergi-tavan17.jpggergi-tavan27.jpggergi-tavan25.jpggergi-tavan2.jpggergi-tavan30.jpggergi-tavan16.jpggergi-tavan10.jpggergi-tavan4.jpggergi-tavan20.jpggergi-tavan21.jpggergi-tavan5.jpggergi-tavan7.jpggergi-tavan13.jpg

Uygulama Alanları

Büro ve İşyerleri 

Sanayi Yapilari 

Hastaneler 

Restaurantlar 

Spor Salonlari 

Aliş Veriş Merkezleri 

Bankalar 

Mağazalar 

Konutlar ( Banyo, WC, Mutfak ) 

Metrolar

Fabrikalar

Prefabrik Yapilar

Konferans Salonlari

Akar Yakit Servis İstasyonlari

 


Statistics

Kullanıcılar
32
Makaleler
20
Web Bağlantıları
9
Makale Görünüm Sayısı
262624

Kimler Online

8 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi
Top